| Usage | Under Vacuum Or Atmosphere Protection Sintering, Vacuum Film Coating, CVD Experiments And Physical Components Testing |
|---|---|
| Tmax Temperature | 1200 Degree C |
| Working Temperature | 1100 Degree C |
| Heating Length | 300mm |
| Tube Diameter | OD100mm |
| Usage | Heat Treatment, Biomass Pyrolysis, Purify |
|---|---|
| Tmax Temperature | 1700 Degree C |
| Working Temperature | 1600 Degree C |
| Heating Length | 900mm |
| Tube Diameter | OD170mm ID150mm |
| Usage | Heat Treatment, Biomass Pyrolysis, Purify |
|---|---|
| Tmax Temperature | 1700 Degree C |
| Working Temperature | 1600 Degree C |
| Heating Length | 900mm |
| Tube Diameter | OD170mm ID150mm |
| Usage | Heat Treatment, Biomass Pyrolysis, Purify |
|---|---|
| Tmax Temperature | 1100 Degree C |
| Working Temperature | 1000 Degree C |
| Heating Length | 500mm |
| Tube Diameter | OD300mm/120mm |
| Usage | Heat Treatment, Biomass Pyrolysis, Purify |
|---|---|
| Tmax Temperature | 1100 Degree C |
| Working Temperature | 1000 Degree C |
| Heating Length | 500mm |
| Tube Diameter | OD300mm/120mm |
| Usage | Heat Treatment, Biomass Pyrolysis, Purify |
|---|---|
| Tmax Temperature | 1100 Degree C |
| Working Temperature | 1000 Degree C |
| Heating Length | 500mm |
| Tube Diameter | OD300mm/120mm |
| Usage | Powdery Or Granular Samples Inside To Fully And Uniformly React With In Atmospheres Or Vacuum Sintering |
|---|---|
| Tmax Temperature | 1700 Degree C |
| Working Temperature | 1600 Degree C |
| Heating Length | 300mm |
| Tube Diameter | OD80mm |
| Usage | Prepare Functional Materials Under Thermal Gradient,used For Epitaxial Film Growth By CVD |
|---|---|
| Tmax Temperature | 1700 Degree C |
| Working Temperature | 1600 Degree C |
| Heating Length | 280mm |
| Tube Diameter | OD60mm |
| Usage | Processing Powder Materials Under Chlorine |
|---|---|
| Tmax Temperature | 1600 Degree C |
| Working Temperature | 1500 Degree C |
| Heating Length | 900mm |
| Tube Diameter | OD170mm |
| Usage | Heat Treatment, Biomass Pyrolysis, Purify |
|---|---|
| Tmax Temperature | 1400 Degree C |
| Working Temperature | 1300 Degree C |
| Heating Length | 300mm |
| Tube Diameter | OD40mm |